Hrabišín – Dynamo Javorník 1:5

V neděli 28.8.2016 zajíždělo Dynamo na hřiště Hrabišína, kde v minulé sezóně prohrálo dost nešťastně 1:2, kdy soupeř své branky vstřelil ve 45. a 90. minutě. Vzhledem k několika absencím (Adamec, J. Kozub ml., Martinek, P. Mazánek) vedení za úspěch považovalo, pokud bychom vyválčili alespoň bod. Skutečnost byla naštěstí o dost příjemnější.

Dynamo začalo aktivně a už v 5. minutě vedlo, když obránce soupeře neodhlavičkoval a míč se posléze dostal k Jak. Hlouškovi, který se střelou z hranice vápna nemýlil. Radost však netrvala dlouho, neboť hráč domácích dostal od našich obránců příliš prostoru a využil toho ke srovnání na 1:1. Již v 10. minutě jsme však opět vedli, když odražený míč uklidil do sítě Jan Šmirják. Poté měli další dobrou příležitost hosté, ale tato zůstala nevyužita. Dynamo pak odskočilo na 1:3, když se po povedené přihrávce Vitáska ocitl Gondek sám před gólmanem a podél něj skóroval. Následně se ocitl ještě v podobné dobré šanci, ale míč měl na dlouhou nohu. Ještě větší příležitost neproměnil T. Doležel, který rovněž sám před brankářem nezachoval potřebný klid v zakončení. Domácí zahrozili těsně před přestávkou, když míč, který již směřoval do naší branky, odvrátil Kovářík.

Po pauze Dynamo poněkud vypadlo z tempa a více ze hry měli domácí, kteří toho ale nijak nevyužili. Naopak opět skórovalo Dynamo, kdy se Gondek zbavil několika hráčů soupeře a propálil brankáře domácích. Poslední branku utkání zaznamenal T. Doležel, když se po rohovém kopu míč vrátil k jeho exekutorovi Jak. Hlouškovi, ten jej vrátil před branku, kde byl v pravý čas právě T. Doležel.

Dynamo odehrálo velice kvalitní utkání, i když je nutno uvést, že soupeř zrovna nebyl ve své kůži.

Sestava: Bocek – Vitásek, Dubovan, K. Michálka, Kovářík – Ji. Hloušek, Pe. Sogel, Jan Šmirják, Jak. Hloušek (Horvát) – Gondek, T. Doležel